Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KE upomina sześć krajów za zbyt surowe restrykcje w podróżowaniu

AR 15:21 23 lutego 2021
Rzecznik ma nadzieję, że problem zostanie rozwiązany bez konieczności podejmowania przez Komisję kroków prawnych.Pixabay.com/@ThePixelman
Komisja Europejska wysłała listy z upomnieniem do sześciu krajów członkowskich w sprawie zmniejszenia zaostrzenia rygorów w podróżowaniu w związku z pandemią koronawirusa - poinformował we wtorek rzecznik KE ds. praworządności Christian Wigand.

- Komisja wysłała listy do sześciu krajów UE - Belgii, Finlandii, Danii, Niemiec, Węgier i Szwecji - wyrażając swoje zaniepokojenie. Kraje te stosują ostrzejsze restrykcje dotyczące przyjazdów lub wyjazdów z ich terytorium, niż zostało to uzgodnione - powiedział Wigand na konferencji prasowej w Brukseli.

- Podkreślamy w tych pismach, że ograniczenia wolnego poruszania się nie mogą być dyskryminujące i muszą być proporcjonalne do sytuacji. Wzywamy państwa członkowskie do lepszego dostosowania swoich środków do rekomendacji, które zostały wspólnie uzgodnione - dodał rzecznik, wyrażając nadzieję, że problem zostanie rozwiązany bez konieczności podejmowania przez Komisję kroków prawnych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze