Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KE rozpocznie postępowanie przeciwko Polsce ws. wycinki Białowieży? Minister Szyszko odnosi się do zarzutów

ap 8:16 16 czerwca 2016
Jan Szyszko, minister środowskatelewizja republika
Jest sprzeczność między programem UNESCO a NATURA 2000 jeśli chodzi o działania ochronne – poinformował minister środowiska Jan Szyszko. W programie "Prosto w oczy" na antenie TV Republika szef resortu środowiska odniósł się do zarzutów dotyczących wycinki Puszczy Białowieskiej.

KE ma dziś rozpocząć postępowanie przeciwko Polsce za wycinkę w Puszczy Białowieskiej – dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Do sprawy odniósł się na antenie TV Republika minister środowiska Jan Szyszko.

Minister podkreślił, że skoro ktoś złożył wniosek do Komisji Europejskiej, to zgodnie z procedurami należy sprawdzić, czy "Szyszko rzeczywiście nie wycina Puszczy Białowieskiej". Gość Piotra Węża tłumaczył na czym faktycznie polega problem z Białowieżą. Wskazywał, że nie o wycinkę chodzi, a o ochronę siedlisk określonych gatunków. Problem przedstawił na przykładzie bociana.

 – W tej chwili w Polsce trwa szum medialny. Mówi się, że Szyszko chce wyciąć Puszczę. Gorzej, że tak mówi się też na świecie. Jeśli ktoś mnie o to pyta, to ja mówię: my w Polsce mamy puszcze, mamy różne puszcze, wy nie macie, więc dlaczego mnie pouczacie? – mówił Szyszko.

– Jest sprzeczność między programem UNESCO a NATURA 2000 – podkreślił. Gość TV Republika tłumaczył, że eksperci którzy zostali zaproszeni w ostatnim czasie do Polski mieli za zadane rozstrzygnąć te sprzeczności. – Udostępniliśmy wszystko, co możliwe, zaprosiliśmy tych, którzy protestują. Zobaczyli też jak podniesiony jest poziom wód ze względu na brak ingerencji – mówił.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze