Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KE odcina się od komentarza ws. decyzji SN. "Teraz sprawa jest w rękach Trybunału Sprawiedliwości, którego niezależność respektujemy"

am 13:33 3 sierpnia 2018
twitter.com
Komisja Europejska nie komentuje decyzji Sądu Najwyższego o skierowaniu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości pytań dotyczących skrócenia kadencji sędziów.

Wczoraj Sąd poinformował, że zawiesił przepisy ustawy o przechodzeniu jego sędziów w stan spoczynku po ukończeniu 65 lat i poprosił Trybunał w Luksemburgu o ocenę dotyczącą zgodności z europejskim prawem.

Natomiast Kancelaria Prezydenta podkreśla, że na mocy konstytucji nie ma mowy o skutecznym zawieszeniu stosowania przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Rzeczniczka Komisji Europejska pytana dziś o komentarz do wczorajszych wydarzeń odpowiedziała jedynie, że Bruksela monitoruje sytuację w Polsce i że przyjęła do wiadomości decyzję Sądu Najwyższego.

– Komisja już informowała o swojej opinii dotyczącej skrócenia kadencji sędziów ze względu na wiek emerytalny i rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce. Teraz sprawa jest w rękach Trybunału Sprawiedliwości, którego niezależność respektujemy – powiedziała Natasha Bertaud.  

Źródło: IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze