Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KE chce niezależnego śledztwa ws. katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie

A.N 16:31 10 stycznia 2020
Wikimedia
Komisja Europejska chce niezależnego śledztwa w sprawie i przyczyn katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie, lecącego z Teheranu do Kijowa. Maszyna rozbiła się tuż po starcie Na pokładzie było 176 osób. Wszyscy zginęli.

Jak zaznaczają przedstawiciele władz Kanady, Wielkiej Brytanii i USA, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to Iran zestrzelił ukraiński samolot. Teheran wyklucza, by przyczyną katastrofy było trafienie go pociskiem obrony przeciwlotniczej Iranu. 

Komisja Europejska domaga się, by śledztwo przebiegało zgodne z przepisami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Rzecznik Komisji Stefan de Keersmaecker powiedział też, że Bruksela jest gotowa służyć pomocą śledczym, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

– Dla nas jest ważne, by zapewnić bezpieczeństwo Europejczykom, którzy podróżują samolotami w Unii, jak i poza nią - powiedział rzecznik.

chylił się od odpowiedzi na pytanie, czy Komisja wierzy Iranowi, że przeprowadzi wiarygodne i niezależne śledztwo. 

– Są międzynarodowe reguły i oczekujemy, że każdy kto przeprowadzi śledztwo, będzie postępował zgodnie z nimi - dodał Stefan de Keersmaecker. 

Także przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, że oczekuje otwartego i dogłębnego dochodzenia. -"Kiedy rodziny tracą swoich bliskich, zasługują na to, żeby wiedzieć co się stało" - napisał na Twitterze Charles Michel.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze