Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kasta atakuje prezydenta

Adrian Siwek 7:32 20 stycznia 2020
Sędzia Jarosław Ochocki w sobotę wieczorem, po wysłuchaniu wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w Katowicach, w skandaliczny sposób skomentował je w mediach społecznościowych

Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!” – napisał na Twitterze sędzia Jarosław Ochocki.

Po kilku godzinach na wpis zareagował Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. „Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie. Podjąłem czynności w sprawie Jarosława O.” – poinformował. Do wpisu zamieszczony został komunikat, z którego dowiadujemy się, że rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia godności urzędu przez sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Według rzecznika sędzia Ochocki „wyczerpał znamiona ściganego z urzędu przestępstwa z art. 135 par. 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 par. 1 Kodeksu karnego”

Czytaj więcej w dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze