Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kask ocalił życie! GOPR-owcy mieli w weekend pełne ręce roboty

JK 14:30 21 września 2020
Zdjęcie ilustracyjneflickr.com/Adam Dziura
Pracowity weekend mają za sobą ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Udzielili pomocy w 21 wypadkach. - Do szczególnie niebezpiecznych doszło na górskich trasach rowerowych w rejonie Bielska-Białej – podali ratownicy GOPR.

- Pomocy w ten weekend udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych GOPR - stacji centralnej w Szczyrku, a także na Klimczoku, Hali Miziowej, Markowych Szczawinach, Hali Skrzyczeńskiej, na Przysłopie pod Baranią Górą i Leskowcu - poinformowali goprowcy w komunikacie.

Wypadki rowerzystów

W najpoważniejszych wypadkach uczestniczyli korzystający z rowerowych tras górskich. W sobotę na przełęczy Kołowrót - wskutek upadku - rowerzystka najprawdopodobniej doznała wstrząśnienia mózgu. - Po raz kolejny życie uratował kask. Poszkodowana trafiła do szpitala - poinformowali goprowcy.

W sobotę przed południem w tym samym rejonie rowerzystka doznała bardzo bolesnego urazu stawu łokciowego. Została zwieziona na dół, skąd zabrała ją karetka. - Wypadek miał także rowerzysta. Skończyło się na urazie nadgarstka oraz otarciach skóry - podali ratownicy.

W niedzielę ratownicy udzielili pomocy kolejnemu miłośnikowi ekstremalnych wypadów na rowerze. Po upadku na szlaku żółtym, wiodącym z Błatniej na Klimczok, z kontuzją nadgarstka oraz otarciami twarzy zgłosił się do dyżurki GOPR.

Telefon alarmowy

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze