Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kard. Napier: W ruchu "Black Lives Matter" chodzi o demontaż cywilizacji i kultury

AKŁ 16:25 17 lipca 2020
kard. Wilfrid NapierVatican News
- Ten ruch przejęli ludzie, którzy rzekomo walcząc z rasizmem, faktycznie promują ideologię gender i całą agendę antyrodzinnych działań. Wskazuje na to południowoafrykański kardynał Wilfrid Napier, człowiek, który na własnej skórze doświadczył rasizmu, walczył z segregacją rasową i przyczynił się do upadku apartheidu.

W wywiadzie dla włoskiego portalu „La Nuova Bussola Quotidiana” kard. Napier wskazuje, że ruch „Black Lives Matter” bardzo szybko przechwycili ludzie, którym bardzo zależy na tym, by pozbyć się kluczowych wartości, struktur i instytucji, jakie przez wieki stanowiły fundamenty cywilizacji i kultury. Widać to po ich postulatach, w których walka z rasizmem zostaje ogólnikowym wnioskiem, a pojawiają się konkretne postulaty promujące ideologię gender i uderzające w normalną rodzinę.

-Wydaje się, że ideologi BLM chce przedstawić wszystkich bialych jako wrogów czarnych i wszystkich czarnych jako wrogów białych licząc na wielka konfrontację obu stron, z której kto wyjdzie zwycięzcą okażę się pogromca rasizmu – mówił kard. Napier.

Dowodem tego jest m.in. poparcie, jakie ruch otrzymał od Planned Parenthood i innych organizacji aborcyjnych. „Chęć zmniejszenia liczby Afrykańczyków jest wyrazem rasizmu. Tak samo, jak udzielenie pomocy ekonomicznej tym krajom afrykańskim, które w zamian wprowadzą legislację promującą związki osób tej samej płci czy aborcję” – zauważa kard. Napier. Czarnoskóry duchowny przypomina zarazem, że organizacja „Black Lives Matter” coraz otwarciej wypowiada się również przeciwko tradycyjnej rodzinie, neguje jej rolę w społeczeństwie  oraz Bożą  wizję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny

Źródło: Vatican News, La Nuova Bussola Quotidiana

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze