Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kard. Gulbinowicz w ciężkim stanie w szpitalu. Hierarcha jest nieprzytomny

JJ 8:09 10 listopada 2020
Kard. Henryk GulbinowiczPAP/Jacek Turczyk
Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu trafił 97-letni kardynał Henryk Gulbinowicz. Stan hierarchy jest bardzo poważny. Kardynał jest także nieprzytomny. Informacje potwierdził w rozmowie z Radiem Wrocław dyrektor szpitala prof. Wojciech Witkiewicz.

Według informacji „Gazety Wrocławskiej” duchowny trafił do szpitala w środę, z Domu Księży Emerytów we Wrocławiu, gdzie mieszka. Kilka dni wcześniej kardynała odwiedzili watykańscy wysłannicy z informacją o karach, które na niego nałożono.

Nuncjatura apostolska w Polsce opublikowała w piątek komunikat w sprawie byłego metropolity archidiecezji wrocławskiej. Po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących tego duchownego, Stolica Apostolska podjęła w stosunku do hierarchy decyzję o zakazie uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych. Kardynałowi zakazano także używania insygniów biskupich.

Kardynał Gulbinowicz został pozbawiony również prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze, a także nakazano hierarsze wpłacenie „pewnej sumy pieniędzy jako darowizny na działalność Fundacji św. Józefa powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski w celu wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych, pomocy psychologicznej oraz prewencji i kształcenia osób odpowiedzialnych za ochronę nieletnich”.

 

Źródło: Radio Wrocław

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze