Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Karczewski: termin 4 czerwca - prawdopodobny na ogłoszenie rekonstrukcji rządu

M.N. 13:57 3 czerwca 2019
Telewizja Republika
Dużo wskazuje na to, że termin 4 czerwca jest prawdopodobny na ogłoszenie rekonstrukcji rządu, ale decyzje podejmuje premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski był pytany w poniedziałek na konferencji prasowej, czy 4 czerwca poznamy zmiany w rządzie. "Tego nie wiem, ale dużo wskazuje (na to), że ten termin jest prawdopodobny. Decyzje podejmuje pan premier i pan prezydent" - odpowiedział marszałek Senatu.

"Ja w tej chwili nie widzę na biurku jeszcze zaproszenia na jutrzejszy, ani na jakiś inny dzień" - dodał Karczewski. Dopytywany czy jest brany pod uwagę jakiś inny dzień, marszałek Senatu odparł: "To już nie są dyskusje ze mną, dlatego, że dyskutuje i ustala termin pan prezydent z panem premierem, pan premier z panem prezydentem"

 

Pytany jak ocenia to, że prezydent Andrzej Duda miał swoje propozycje do zmian w rządzie, Karczewski powiedział, że Komitet Polityczny PiS już podjął decyzje w tej sprawie. "Ale zawsze jeśli pan prezydent ma jakieś swoje uwagi, to przecież w rozmowie z panem premierem te propozycje, czy swoje uwagi przedstawił, co jest zupełnie naturalne, dlatego, że to są czołowi polscy politycy i każdy z nich ma jakieś swoje koncepcje, pomysły i stąd rozmowa między panem premierem i panem prezydentem" - mówił Karczewski.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w poniedziałek, że wniosek premiera ws. rekonstrukcji rządu jeszcze nie wpłynął. Jak dodał, z uwagi na kalendarz prezydenta, rekonstrukcja może odbyć się we wtorek lub w piątek, a prezydent ma zarezerwowany czas w oba te dni.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze