Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kara dla Groenewegena za spowodowanie wypadku Jakobsena podczas 77. Tour de Pologne

JK 12:14 11 listopada 2020
Kraksa na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne z Chorzowa do Katowic.PAP/Andrzej Grygiel
Dylan Groenewegen został ukarany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za spowodowanie wypadku podczas pierwszego etapu 77. Tour de Pologne, w wyniku którego ucierpiał Holender Fabio Jakobsen. Zawieszenie Belga ma obowiązywać do 7 maja 2021 roku.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia podczas premierowego etapu tegorocznego TdP. Już na mecie wyścigu w wyniku wypadku Groenewegena i Jakobsena, szczególnie ucierpiał Belg, a lekarze walczyli o jego życie. Ostatecznie udało się uratować 24-letniego kolarza, który obecnie kontynuuje leczenie u siebie w kraju. 

Jakobsen doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki oraz klatki piersiowej. Zawodnik Deceuninck-Quick Step cały czas dochodzi do siebie i przechodzi proces długotrwałej rehabilitacji. Do decyzji Międzynarodowej Unii Kolarskiej odniósł się w mediach społecznościowych Groenewegen. 

- Wypadek na pierwszym etapie Tour do Pologne na zawsze pozostanie "czarną kartą" w mojej karierze. Podczas sprintu zboczyłem z mojej linii. Przepraszam, chcę być uczciwym sprinterem. Konsekwencje były bardzo niefortunne i poważne. Mam tego świadomość. Mam też nadzieję, że była to mądra lekcja dla każdego sprintera - napistał na Instagramie kolarz grupy Jumbo-Visma.

Decyzją UCI holenderski kolarz został zawieszony do dnia 7 maja 2021 roku, czyli na okres dziewięciu miesięcy od tragicznych wydarzeń mecie pierwszego etapu TdP z Chorzowa do Katowic.

Źródło: materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze