Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kandydują zanim dopadnie ich prokurator!

K.B. 21:44 17 września 2019
Telewizja Republika
Jeszcze nigdy nie było tylu kandydatów do Sejmu, którzy mają postawione zarzuty prokuratorskie . Są to kandydaci opozycji. Właśnie o tym był dzisiejszy odcinek programu red. Doroty Kani "Koniec systemu".

Sławomir Neumann, Cezary Grabarczyk, Stanisław Gawłowski, Marcin Walasek, Leszek Bubel czy Andrzej Rozenek – to tylko niektórzy kandydaci, którzy są ( lub byli) na bakier z prawem. Nie przeszkodziło to jednak w tym, że część z nich jest liderami list wyborczych a zarzuty,  które im stawiano określali jako „polityczną zemstę”. Gdy jednak pozna się szczegóły prokuratorskich postępowań, trudno doszukać się w nich jakiejkolwiek zemsty, tym bardziej politycznej.

Zarzuty usłyszał między innymi Sławomir Neumann, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, obecnie startujący z „jedynki” w Gdańsku.

W rezultacie prokuratorskiego śledztwa zarzuty usłyszeli Adam T. oraz poseł Sławomir Naumann – według śledczych w wyniku działań posła PO  jako wiceministra zdrowia nastąpiło osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną Sensor Cliniq, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane przez NFZ.

W ostatnim czasie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze trafiło zawiadomienie Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie oświadczeń majątkowych posła Neumanna – kontrola była prowadzona rutynowo i podlegali jej inni parlamentarzyści.  Według nieoficjalnych informacji chodzi o dziesiątki tysięcy złotych  - są wątpliwości dotyczące m.in. kupowania samochodów, rozliczanie funduszy na biuro poselskie i niejasne przepływy finansowe między prywatnym kontem polityka a kontem poselskim.

Cezary Grabarczyk to kolejny poseł Platformy Obywatelskiej z zarzutami prokuratorskimi

W marcu 2015 roku Gazeta Polska dotarła do informatora z kręgów ówczesnej władzy, poinformował on, że w prokuraturze w Ostrowie Wielkopolskim od 2 lat prowadzone jest śledztwo dotyczące nieprawidłowości w łódzkiej policji. W ramach śledztwa udało się ustalić, że minister Cezary Grabarczyk, w czasie gdy miał zdawać egzamin na pozwolenie na broń w Łodzi, jego telefon logował się w Warszawie. Mimo, że od rozpoczęcia śledztwa minęły dwa lata minister Grabarczyk nie został przesłuchany. Zapytaliśmy wówczas o to Pana ministra, powiedział on, że o sprawie nic nie wie, natomiast ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, nie chciał udzielic nam informacji, czy ma pozwolenie na broń. Od tego sie zaczęło, a skończyło sie na ławie oskarżonych, na której zasiada dzisiaj minister Grabarczyk- mówi Piotr Lisiewicz, zastepca redaktora naczelnego Gazety Polskiej.

Po tekście Piotra Lisiewicza Grabarczyk podał się do dymisji a prokuratura postawiła mu zarzuty.  Okazało się, że świadkowie nie widzieli go na egzaminach a mimo to poseł dostał pozwolenie na broń. Aktualnie przed Sądem Rejonowym Łódź Śródmieście toczy się proces, w którym oskarżonym jest  poseł Cezary Grabarczyk - „jedynka” z listy Koalicji Obywatelskiej w Piotrkowie Trybunalskim. 

Podejrzanych nie brakuje także na listach do Izby Wyższej Parlamentu. Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej startuje do Senatu z Koszalina z własnego komitetu „Demokracja Obywatelska”. 

– Na pośle Gawłowskim ciąży siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym. Jest on głównym oskarzonym w tzw. aferze melioracyjnej, gdzie występuje 32 nazwiska, jego jest z numerem 1. na akcie oskarżenia. Mimo tego, że Gawłowski był "ojcem chrzestnym" afery melioracyjnej, władze PO nie odcięły się od tego polityka- powiedział Marek Duklanowski z Radia Szczecin.

Do Senatu chce się dostać Marcin Walasek , były kandydat Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W grudniu 2018 r  roku został on zatrzymany przez CBA a prokuratura postawiła mu zarzuty wyłudzenie blisko 17 mln z ARiMR. Teraz Walasek staruje  z komitetu partii narodowej Jedność Narodu z Lublina – jego kandydatura została już zarejestrowana przez PKW.

W okręgu olsztyńskim jako kandydat na senatora został oficjalnie zarejestrowany Leszek Bubel, który startuje z własnego komitetu. W przeszłości był on oskarżony o antysemityzm – w 2007 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył karę wobec Leszka Bubla za lżenie Żydów. 

Andrzej Rozenek – aktualnie „jedynka” SLD z „obwarzanka warszawskiego”, to były zastępca Jerzego Urbana – redaktora naczelnego brukowca „Nie”.   Andrzej Rozenek miał postawione zarzuty w związku z prowokacją WSI. Zostało wszczęte śledztwo, w którym Andrzej Rozenek usłyszał zarzuty. Za czasów rządów PO – PSL, 16 marca 2009 r. prokuratura umorzyła  postępowanie. 

Platforma Obywatelska jest partią, która zyskuje rekordowe poparcie w więzieniach

2005 - Wybory prezydenckie ( II tura) - 2005 roku: Donald Tusk 95,29%, Lech Kaczyński 4,71%.

2007– wybory parlamentarne - 76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym.

2010 – wybory prezydenckie ( II tura) – Bronisław Komorowski – 91,9 proc. ; Jarosław Kaczyński – 8 proc

2011 – wybory parlamentarne - Platforma Obywatelska w 35,6 proc.,Ruch Palikota - 32,2 proc. , PiS - 7,5 proc.

2015 – wybory prezydenckie ( II tura) – Bronisław Komorowski 82,7 proc. aresztowanych; Andrzej Duda -  14,8 proc.

2015 – wybory parlamentarne – PO – 50 proc; PiS 10 proc.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze