Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kandydat na prezydenta Białorusi: Jestem za współpracą z Polską. Tyle, że z Rosją mamy takie bardziej ekonomiczne stosunki

zm 14:49 10 października 2015
Flickr.com/mikestuartwood/CC
– W Polsce naszych towarów często nie chcą brać. A przyjazne kulturalne stosunki trzeba rozwijać – mówił Mikałaj Ułachowicz, kandydat w wyborach na prezydenta Białorusi z ramienia prorosyjskiej Partii Patriotycznej.

Mikałaj Ułachowicz, nazywany "naczelnym atamanem Białoruskiego Kozactwa" mówił o stosunkach polsko-białoruskich na spotkaniu z wyborcami, w szkole w Witebsku.

Jak podaje serwis kresy24.pl, polityk komentując relacje pomiędzy Białorusią a Polską, w sytuacji kiedy wygrałby wybory, miał też powiedzieć, że "zajmie Białystok, bo to nasze terytorium", łagodząc tę wypowiedzieć dodając, że "potem będziemy się z wami (z Polską -red.) przyjaźnić".

– Jesteśmy za współpracą z Polską bo ona jest nam tak bliska jak Rosja. Tyle, że z Rosją mamy takie bardziej ekonomiczne stosunki. A w Polsce naszych towarów często nie chcą brać. A przyjazne, kulturalne stosunki trzeba rozwijać – mówił Ułachowicz. Kandydat w wyborach zapewnił jednocześnie, że "popiera kontakty z Europą, gdyż jest tam wiele krajów, które przyjmą nas (Białorusinów - red.) do pracy".

Na Białorusi trwa przedterminowe głosowanie w wyborach prezydenckich, które rozpoczęło się we wtorek. Według oficjalnych danych, dotychczas udział w nim miało wziąć 28 proc. uprawnionych. Opozycja i międzynarodowi obserwatorzy krytycznie podchodzą jednak do sposobu przeprowadzania głosowania. Czytaj więcej

 

Źródło: kresy24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze