Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kancelaria Prezydenta: Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy

AKŁ 18:35 5 lipca 2020
PAP
109 oficjalnych wizyt zagranicznych, 166 wizyt delegacji zagranicznych w Polsce, 78 zawartych porozumień międzynarodowych, 370 ratyfikowanych i ogłoszonych umów międzynarodowych – taki jest bilans działalności Prezydenta Andrzeja Dudy na forum międzynarodowym przez ostatnie pięć lat.

Kancelaria Prezydenta podsumowała prezydenturę Andrzeja Dudy. Oprócz działalności na arenie światowej wymienia priorytety w dziedzinie obronności. Są to m.in.: trwała obecność wojsk NATO w Polsce, reforma systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP oraz utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Działania wspierające polską rodzinę i emerytów, podniesienie płacy minimalnej oraz szereg inicjatyw proobywatelskich – to kluczowe aktywności Prezydenta Andrzeja Dudy w zakresie polityki społecznej. Inspirację do wprowadzanych zmian stanowią bezpośrednie spotkania i rozmowy z Polakami w całym kraju.

Opracowanie Narodowej Strategii Onkologicznej, utworzenie specjalnego Funduszu Medycznego z kwotą na początek wynoszącą 2,7 mld zł  oraz program „Leki 75+” (8,3 mld zł na lata 2015-2025) – to wybrane działania podjęte przez Prezydenta Dudę w trosce o zdrowie Polaków. 

Prezydent Andrzej Duda podpisał łącznie 1066 ustaw a 9 zawetował. Złożył w Sejmie 32 inicjatywy ustawodawcze, a najważniejsze z nich to m.in. ustawa o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 czy nowelizacja Kodeksu rodzinnego.

Inicjowanie programów wsparcia dla mieszkańców obszarów wiejskich, promocja polskiej żywności oraz podpisanie wielu ustaw wspierających rolników – to niektóre z działań Prezydenta Dudy na rzecz polskiego rolnictwa.

Obniżenie podatku PIT, wzrost stawki godzinowej oraz płacy minimalnej i wprowadzenie szeregu ułatwień dla przedsiębiorców w ramach tzw. Konstytucji Biznesu – to wybrane działania Prezydenta Dudy na rzecz polskiej gospodarki.

W ramach aktywności proekologicznej Prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą zainaugurowali ogólnopolskie akcje #sprzątaMY i #sadziMY.

Zatwierdzenie nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP, ochrona polskiej cyberprzestrzeni, tworzenie niezależności energetycznej Polski – to wybrane obszary działań Prezydenta Andrzeja Dudy związane z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Z myślą o młodych osobach Prezydent przyczynił się m.in. do likwidacji podatku PIT dla osób poniżej 26. roku zycia oraz podwyższenia stawki godzinowej i płacy minimalnej w ciągu pięciu lat o 850 zł. Do tego dochodzi wsparcie młodych przedsiębiorców w ramach cyklicznego projektu Startupy w Pałacu.

Prowadzona przez Prezydenta Andrzeja Dudę polityka historyczna zaowocowała m.in. ustanowieniem Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze