Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kanadyjska policja zastrzeliła podejrzanego o terroryzm. "Stwarzał potencjalne zagrożenie"

mg 9:01 11 sierpnia 2016
FLICKR/GAVIN ST. OURS/CC BY 2.0
Podczas akcji antyterrorystycznej w prowincji Ontario policja zastrzeliła mężczyznę stwarzającego potencjalne zagrożenie terrorystyczne – informują lokalne media.

Kanadyjska Królewska Konna Policja poinformowała jedynie, że była prowadzona akcja antyterrorystyczna przeciwko jednej osobie, a w opublikowanym komunikacie zaznaczono, że "podjęto działania mające zapewnić bezpieczeństwo publiczne".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna umieścił w sieci nagranie wideo, w którym groził dokonaniem ataku "w dużym mieście".

Jak informują media, podejrzany to Aaron Driver, posługujący się również nazwiskiem Harun Abdurahman. Zatrzymano go 225 km od Toronto, w Strathoy, w prowincji Ontario. W ubiegłym roku zatrzymano go za otwarte wspieranie Państwa Islamskiego, swoje poparcie dla organizacji wyrażał w mediach społecznościowych, wówczas nie otrzymał jednak zarzutów. W lutym sąd nakazał mu dozór ograniczający możliwość poruszania się, a także wydał zakaz korzystania z mediów społecznościowych i komputera oraz utrzymywania kontaktów z Państwem Islamskim i podobnymi ugrupowaniami.

Źródło: bbc.com, ABC News

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze