Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaleta: Parada pokazuje, że lewacki kierunek obrany przez Rafała Trzaskowskiego jest wiodący w PO

AS 18:34 10 czerwca 2019
Telewizja Republika
– Ten marsz nie powinien mieć miejsca pod patronatem prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski stwierdził, że był to piękny kolorowy marsz, a my tymczasem słyszeliśmy skandaliczną wypowiedź jednego z uczestników w stronę wyborców PiS. Parada pokazuje, że lewacki kierunek obrany przez Rafała Trzaskowskiego jest wiodący w PO. Prezydent stolicy mówi, że Warszawa jest dla wszystkich, patronuje wydarzeniom obrażającym wierzących i odmawia wsparcia maszerującym w obronie rodziny - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– Pewne mechanizmy możemy zebrać w pewien cały obraz, aby podsumować jak ta patologia warszawskiej reprywatyzacji - w szczególności za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz - niszczyła zaufanie do polskiego państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.

– - Muszę podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi Zbigniewowi Ziobro za zaufanie. Jest to niewątpliwie wyzwanie, bo zadań przed nami w ministerstwie jest bardzo dużo. Z podziękowaniem i wdzięcznością przyjmuję nominację na wiceszefa MSZ i przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Jest to jednak gigantyczne zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy. Poprzeczka zawieszona przez Patryka Jakiego jest naprawdę wysoko - stwierdził.

–  Mamy jednak bardzo duży materiał do podsumowania i jest dużo spraw, które nadal czekają na wyjaśnienie. Wiele pracy kosztuje nas również obrona naszych decyzji przed sądami. Pracy w komisji weryfikacyjnej jest jeszcze na kilkanaście miesięcy. W najbliższych dniach zaproponujemy harmonogram i wtedy przedstawimy nasz plan działań. Powołał nas Sejm tej kadencji, więc uczciwe będzie stworzenie sprawozdania z dotychczasowej pracy  - dodał. 

– - Mamy już zdiagnozowane główne problemy warszawskiej reprywatyzacji w poszczególnych sprawach. Wydaliśmy już niemal sto decyzji, więc wnioski natury ogólnej już są. Jest jeszcze jednak duża liczba jednostkowych przypadków, które trzeba wyjaśnić. Pewne mechanizmy możemy zebrać w pewien cały obraz, aby podsumować jak ta patologia warszawskiej reprywatyzacji - w szczególności za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz - niszczyła zaufanie do polskiego państwa. Eldorado reprywatyzacyjne miało miejsce w dużej mierze za czasów rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. To w latach 2011-2015 miały płynąć szerokim strumieniem łapówki do urzędników ratusza - podkreślił wiceminister. 

Sebastian Kaleta odniósł się także do Marszu Równości w Warszawie -  Ten marsz nie powinien mieć miejsca pod patronatem prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski stwierdził, że był to piękny kolorowy marsz, a my tymczasem słyszeliśmy skandaliczną wypowiedź jednego z uczestników w stronę wyborców PiS. Parada pokazuje, że lewacki kierunek obrany przez Rafała Trzaskowskiego jest wiodący w PO. Prezydent stolicy mówi, że Warszawa jest dla wszystkich, patronuje wydarzeniom obrażającym wierzących i odmawia wsparcia maszerującym w obronie rodziny - stwierdził. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze