Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaleta: Grzegorz Schetyna nie ma pomysłu co robić. Konstruował listy tak, by próbować się ocalić

PR 8:24 24 października 2019
Telewizja Republika
Piotr Kaleta, nowo wybrany poseł PiS (w poprzedniej kadencji senator) był gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika. - My przede wszystkim chcemy robić swoje, by Polacy byli z nas zadowoleni - dodał.

Poseł, który po raz trzeci będzie zasiadał w Sejmie, mający za sobą również kadencję w Senacie przekazał, że po aktywności w rządzie takich osób jak Janusz Palikot czy Joanna Scheuring-Wielgus, sądził iż ciężko będzie ich „przebić”.

- Kolejne osoby w Sejmie pokazują, że „będzie ciekawie” - stwierdził.

- Obawiam się, że będzie to trudna kadencja – dodał.

Poseł wskazał, że Zjednoczoną Prawicę czeka ciężka praca przy kontynuacji reform.

- Będziemy musieli być bardzo jednolici, spójni. Przewaga nie jest tak zadowalająca. Sytuacja w Senacie też będzie wymagała ciężkiej pracy - dodał.

Kaleta skomentował także podnoszenie przez KO larum po składanych przez PiS protestach wyborczych.

- Grzegorz Schetyna nie ma pomysłu co robić. Odtwarza sprawy, które pozwalały mu na funkcjonowania. Jest teraz krzyk na całą Europę, że coś jest nie tak z wyborami. My złożyliśmy protesty, nic złego się nie dzieje, wniesienie takiego protestu jest zgodne z prawem – powiedział.

- Słyszymy, że dzieje się coś ciekawego w PO. Sondaże pokazywały słaby wynik i to się sprawdziło. Schetyna konstruował listy tak, by próbować się ocalić. Nawet gdyby Grzegorz Schetyna został znowu szefem PO, to powstałaby pewnie nowa formacja – dodał Kaleta.

Gość Telewizji Republika skrytykował także działania Schetyny przy eurowyborach.

- Wtedy na listach znalazły się osoby z którymi Grzegorz Schetyna także walczył. Dla mnie to policzek, jeśli Cimoszewicz dostaje w Warszawie Jedynkę – pierwsze miejsce w Polsce dla niego to skandal. On odbudował polską czerwoną lewicę. Ja się nie przejmuję sytuacją Grzegorza Schetyny - stwierdził.

- Trzeba kontynuować reformy. To co będzie się działo w KO to rzecz, którą trzeba obserwować ale my przede wszystkim chcemy robić swoje, by Polacy byli z nas zadowoleni -dodał.

Poseł mówił o tym, że ważne są nieustające spotkania z wyborcami – program PiS był tworzony podczas spotkań z nimi – wskazał poseł.

 

Czytaj także:

GPC: Lewicowi aktywiści znowu biorą na cel najmłodszych w ramach tęczowego piątku

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze