Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kalesnikawa z oskarżeniami o działanie na szkodę bezpieczeństwa Białorusi

ASy 17:38 16 września 2020
Kalesnikawej grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do pięciu latPAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH
W środę białoruski Komitet Śledczy Białoruska poinformował, że opozycjonistka Maryja Kalesnikawa została oskarżona o wzywanie do działań na szkodę bezpieczeństwa państwa. Kalesnikawa nadal pozostaje w areszcie.

- Śledczy oskarżyli dziś Maryję Kalesnikawą na podstawie art. 361.3 (wezwania do działań mających na celu zaszkodzenie bezpieczeństwu narodowemu Republiki Białorusi z wykorzystaniem mediów i internetu) Kodeksu Karnego Białorusi - napisał Komitet Śledczy w komunikatorze Telegram.

Kalesnikawej grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat.

W sobotę adwokat opozycjonistki Ludmiła Kazak powiadomiła, że opozycjonistka została przeniesiona z aresztu w Mińsku do aresztu śledczego w Żodzinie, ok. 55 km od stolicy.

Kalesnikawa, członkini prezydium Rady Koordynacyjnej powołanej przez opozycję białoruską została zatrzymana 7 września rano na ulicy w Mińsku przez nieznanych sprawców. Następnie została przewieziona do siedziby wydziału do walki ze zorganizowaną przestępczością, a potem trafiła do KGB Białorusi, gdzie żądano od niej zgody na wyjazd za granicę. W nocy opozycjonistkę wywieziono na granicę białorusko-ukraińską i siłą próbowano zmusić do opuszczenia kraju.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze