Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński zapowiada utworzenie ministerstwa energetyki. „Mamy plany odnoszące się do każdej dziedziny życia”

mk 13:28 13 października 2015
zrzut ekranu z TVP Info
– My mamy plany odnoszące się do każdej dziedziny życia społecznego i państwowego – mówił na konferencji prasowej w Koninie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział też utworzenie ministerstwa energetyki, które ma koordynować politykę energetyczną państwa.

– Proponujemy stabilny rząd i zakończenie wojny z opozycją. Chodzi o szybki rozwój, który zbliży nas do państw zachodnioeuropejskich. Jest to możliwe przy dobrze prowadzonej polityce, polityce prowadzonej z planem – mówił Jarosław Kaczyński.

– My mamy te plany odnoszące się do każdej dziedziny życia społecznego i państwowego – zapewnił prezes PiS

Kaczyński zwrócił również uwagę na brak koordynacji w polskiej polityce energetycznej. Mówił o o tym, że rząd PiS powoła ministerstwo energetyki. – To bardzo ważna dziedzina i bardzo rozwojowa. Minister energetyki pod nadzorem premiera będzie prowadził skoordynowaną politykę energetyczną – zapowiedział prezes PiS. Dodał, że rozwój energetyki to także nadzieja dla Konina, dla Pątnowa i Adamowa.

Odbudowa wspólnoty i równość wobec prawa

– Należy odbudować wspólnotę. Tylko mocne wspólnoty odnoszą sukces – stwierdził Kaczyński w przemówieniu. – My chcemy odnieść sukces właśnie dzięki tej wspólnocie. Jej podstawami powinny być solidarność oraz sprawiedliwość – zaznaczył.

Kaczyński podkreślał wagę realnej równości wobec prawa. – Prawo jest jedno i musi być w jeden sposób traktowane. Niektóre środki medialne w Polsce kwestionują tę sprawę. Prawo jest równe wobec wszystkich i jeśli wygramy wybory, będzie ono stosowane równo wobec wszystkich – zapowiedział prezes PiS.

Krytyka PO

– Polityka to ludzie. Jeżeli polityka jest dziś fatalna, to jest to efekt działania ludzi. Restauracja Sowa i Przyjaciele pokazuje klasę ludzi, którzy rządzą – ocenił. Zdaniem Kaczyńskiego jakość ekipy rządzącej pokazują także ostatnie występy z udziałem byłego prezydenta. – Tak wygląda poziom moralny i intelektualny obecnej ekipy – ocenił.

Jarosław Kaczyński jednocześnie chwalił polityków startujących w wyborach z list PiS. – Grupa ludzi, którzy idą dziś do Sejmu, to grupa odpowiedzialna. To ludzie, którzy swoją pracą udowodnili, że są uczciwi i sprawni – mówił. Prezes PiS zachęcał do poparcia listy PiS i ludzi, którzy „zagwarantują uczciwą politykę”. – Warto poprzeć naszych kandydatów. One wniosą do życia publicznego coś nowego – podkreślał w Koninie.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze