Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: wybory do PE są bardzo znaczące; są szansą na to, aby poczynić kroki w dobrą stronę

M.N. 15:31 7 maja 2019
Twitter/ PIS
W tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo znaczące - są szansą na to, żeby było inaczej w UE i w Polsce, żeby poczynić znaczące kroki w dobrą stronę - mówił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński w Lublinie. Zaapelował, aby wziąć udział w tych wyborach i poprzeć PiS.

"Przed nami wybory, które mają ogromne znaczenie (...), które są także pierwsza turą tego cyklu wyborczego, który zaczyna się właśnie teraz, a skończy się w 2020 r. wyborami prezydenckimi" - mówił Kaczyński podczas spotkania wyborczego. Jak dodał, "to jest bardzo ważny cykl, bo on zdecyduje o tym, jak dalej będzie rozwijała się Polska", a także - jeśli chodzi o wybory do PE - Europa.

Jak wskazał, w tych wyborach zdecydujemy, czy UE "pozostanie taka jak teraz (...), czy też może będą jednak pewne zmiany, czy dojdzie do takiej sytuacji, w której te mechanizmy - które funkcjonowały dotąd, nie zawsze najlepsze, często bardzo mocno przeżarte biurokracją, a jednocześnie niewiele mające wspólnego z demokracją - zostaną przynajmniej częściowo skorygowane".

 

Według prezesa PiS, "nie ma co liczyć na jakąś wielką zmianę, czy rewolucję". "Tej na pewno nie będzie, ale można liczyć na znaczące kroki w dobrą stronę" - stwierdził Kaczyński.

Z tego względu - jak podkreślił - naprawdę trzeba wziąć udział w wyborach do PE. "Trzeba odrzucić przeświadczenie dość częste - a w szczególności częste wśród naszego elektoratu - że to tak naprawdę nie ma sensu" - podkreślił szef PiS. Kaczyński oświadczył, że w tym roku wybory do europarlamentu są bardzo znaczące.

"Stąd moja bardzo, bardzo serdeczna prośba o to, żeby przekonywać wszystkich, których się da przekonać, żeby po prostu poszli. Oczywiście chodzi o to, żeby poparli Prawo i Sprawiedliwość" - powiedział Kaczyński.

Przekonywał, że te wybory są szansą na to, żeby było inaczej w UE i w Polsce.

Źródło: MEDIA, IAR, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze