Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: W roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości trzeba uczynić wszystko, by jak najwięcej ciągle niezabliźnionych ran przestało być niezabliźnionymi

M.N. 21:08 10 listopada 2017
Telewizja Republika
– Stoimy przed wielką szansą budowy nowej Polski. Dobrej zmiany. Szansy Rzeczypospolitej, która będzie dla wszystkich, będzie silna, będzie godna. Musimy budować instytucje, które będą to umacniać. Ale przede wszystkim musimy zwracać się do tych, którzy tego nie rozumieją – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

– To szczególna rocznica. Zaczynamy setny rok, chciałoby się powiedzieć setny rok niepodległości. Niestety trzeba powiedzieć setny rok od odzyskania niepodległości w 1918 r. Bo Polska była tej niepodległości pozbawiana wielokrotnie. Skutki tej 20-wiecznej niewoli, tak jak skutki tej dawnej - trwają do dziś. Trwają w sferze duchowej, w sferze świadomości. To będzie dla nas ogromnie ważny rok. Powinniśmy uczynić wszystko, aby jak najwięcej niezabliźniony ran zostało zabliźnionych. By polski duch wzmacniał się, by wzmacniała się nasza wspólnota, nasza niepodległość. Musimy ten rok wykorzystać dobrze – mówił prezes PiS.

– Stoimy przed wielką szansą budowy nowej Polski. Dobrej zmiany. Szansy Rzeczypospolitej, która będzie dla wszystkich, będzie silna, będzie godna. Musimy budować instytucje, które będą to umacniać. Ale przede wszystkim musimy zwracać się do tych, którzy tego nie rozumieją. Musimy to czynić choć wiemy, że jest to trudne - podkreślał prezes PiS. – Widzimy to każdego dnia, ale o jest to jedyna droga ku temu, by te rocznice nie były tylko rocznicami, ale były krokami ku takiej Polsce o której marzymy i o która walczymy. O takiej, aby zapewniała siłę, bezpieczeństwo - dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze