Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: Trybunał w tej chwili nie uznaje obowiązującego prawa, chodzi tylko o wywołanie awantury

zm 13:54 10 sierpnia 2016
livestream.com
– Obecne działania paraliżują Trybunał Konstytucyjny i nie pozwalają rozwiązać sporu – mówił na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jutro Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić wyrok ws. konstytucyjności nowej ustawy o TK, która została podpisana przez prezydenta 30 lipca. Ustawa wchodzi w życie w przyszłym tygodniu.

Podczas dzisiejszej konferencji Jarosław Kaczyński podkreślał, że procedowanie ws. konstytucyjności nowej ustawy zanim wejdzie ona w życie jest nieuzasadnione. – Mówię o tym z wielkim bólem, ale trzeba powiedzieć, że Trybunał dzisiaj jest organem politycznym, którego funkcja konstytucyjna jest nieokreślona, bo trudno w kategoriach konstytucji ująć to, co w tej chwili Trybunał robi – mówił polityk, oskarżając TK o "paraliżowanie" działania Trybunału.

– Trybunał w tej chwili nie uznaje obowiązującego prawa, orzekając w tej chwili w sprawie ustawy, która za kilka dni ma wejść w życie. Jest rozpatrywana w trybie, który nie może być zastosowany w oparciu o ustawę, która nie może być zastosowana, ponieważ została uchylona przez Sejm – dodał Kaczyński.

Źródło: Telewizja Republika, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze