Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory rzeczywiście będą

PR 13:02 8 sierpnia 2019
zrzut ekratu: tvp.info
- Decyzja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o dymisji jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że Marek Kuchciński nie złamał prawa i istniejących w tej dziedzinie obyczajów.

 

Na konferencji prasowej przypomniano wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku odnoszącą się do lotów ówczesnego premiera Donalda Tuska.

- Jeżeli chodzi o latanie samolotem, cóż, premier ma takie prawo. To jest prawo premiera, każdy ma prawo być w swoim domu, nie można przyjąć, że każdy, kto jest premierem musi mieszkać w Warszawie. Ja bym z tego sprawy nie robił - mówił przed laty Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas konferencji podkreślił, że pan marszałek nie złamał prawa.

- Pan marszałek nie złamał też istniejących w tej dziedzinie obyczajów. To chcę bardzo mocno podkreślić - mówił prezes PiS.

- Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie i przynajmniej bardzo poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, to w związku z tym mogę powiedzieć, iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce. Skoro budujemy bardzo ważne standardy życia publicznego, to muszą być z tego wyciągane wnioski - podkreślił Kaczyński.

- W krótkim czasie zostanie złożony projekt ustawy, który ureguluje w sposób rygorystyczny, kto i w jakich okolicznościach może latać samolotami rządowymi. Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory rzeczywiście będą - dodał Kaczyński.

 

Czytaj także:

Marszałek Kuchciński składa rezygnację

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze