Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński podsumowuje kadencję PiS: Kierowaliśmy naszą pomoc w stronę rodzin, seniorów oraz niepełnosprawnych

am 17:11 19 września 2019
Twitter/@pisorgpl
To co czyniliśmy, czyniliśmy dobrze, w interesie społeczeństwa i sprawiedliwości. Ta reforma nie jest jeszcze dokończona więc powiem, że będzie kontynuowana. My się nie cofniemy. Polska musi być krajem dobrze funkcjonującym i podstawą są dobre, sprawne, a przede wszystkim obiektywne sądy – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii we Włocławku.

Podkreślił, że pod koniec kadencji warto spojrzeć wstecz, zapytać co się udało, czy dotrzymano słowa. Wskazał, że „takie pytania powinna zadawać sobie każda partia, która rządziła lub rządzi". 

– Chcemy być wobec wyborców uczciwi. Mogę powiedzieć - zrobiliśmy w tym czasie bardzo wiele. Najbardziej znane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej - wielka polityka przywracania w Polsce sprawiedliwości, wspieranie polskich rodzin. Symbolem tej polityki jest program Rodzina 500 plus ale tych przedsięwzięć jest więcej (...) Kierowaliśmy naszą pomoc nie tylko w stronę rodzin, ale także seniorów czy niepełnosprawnych – mówił Kaczyński.

  

- Ale nie możemy zapominać o innych sukcesach, innych sprawach, które obiecywaliśmy. Podjęliśmy reformę państwa, reformę rządu, podjęliśmy reformę administracji skarbowej i bez tej reformy nasza polityka społeczna nie byłaby możliwa, bo ta reforma przyniosła nam zwiększenie dochodów. Przez lata Polska była okradana i myśmy to w znacznym stopniu ukrócili – tłumaczył.

Odniósł się do reformy sądownictwa. – To co czyniliśmy, czyniliśmy dobrze, w interesie społeczeństwa i sprawiedliwości. Ta reforma nie jest jeszcze dokończona więc powiem, że będzie kontynuowana. My się nie cofniemy. Polska musi być krajem dobrze funkcjonującym i podstawą są dobre, sprawne, a przede wszystkim obiektywne są – wskazał prezes PiS.

 

Źródło: TVP Info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze