Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński jasno o ustawie 447! "Płacić nie będziemy, nie ma podstaw prawnych ani moralnych"

pmb 13:55 13 maja 2019
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0
To są żądania nie mające żadnej podstawy. Niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani podstaw moralnych. W ogóle nie bierzemy pod uwagę ustawy 447 – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w programie "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin.

– Warto było powiedzieć, że niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani podstaw moralnych. I myśmy to powiedzieli nie ze strachu przed Kukizem, bo nie mamy żadnego powodu się akurat tej formacji bać, tylko po prostu dlatego, że ta kampania, która była przeciw nam prowadzona, przede wszystkim przez tzw. Konfederację, wymagała jakiejś reakcji i wyjaśnienia tej sprawy – wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

– Bywają różne naciski ze strony amerykańskiej, a także z bardzo różnych innych stron, ale akurat nie w tej sprawie. (...) Żądania wobec Polski nie mają cienia jakiejkolwiek podstawy, bo to nie myśmy pozbawili majątku Żydów – mówił prezes PiS.

– Myśmy to odbudowali, a teraz mamy jeszcze za to zapłacić. To jest po prostu niebywała wręcz bezczelność i w ogóle nie bierzemy tego pod uwagę – stwierdził prezes PiS.

Źródło: Radio Szczecin/Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze