Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: Dziękuję autorowi sukcesu szczytu NATO – Antoniemu Macierewiczowi

mg 11:12 10 lipca 2016
livestream.com
Podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował za zaangażowanie w przygotowanie szczytu NATO w Warszawie. Szczególnie wyróżnił ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, nazywając go "autorem tego sukcesu". – Polska rządzona przez porządnych ludzi może bardzo wiele – mówił.

– Jest moim świętym obowiązkiem podziękować głównemu autorowi tego sukcesu – chodzi o ministra Macierewicza – podkreślał Jarosław Kaczyński. – Ogromne zasługi miał też Mariusz Błaszczak – powinni być za to chwaleni i zapamiętani – zaznaczał, dodając również podziękowania dla premier Beaty Szydło i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

– Sukces jest wielki. Mamy zasadniczą zmianę, wyraźne podniesienie bezpieczeństwa kraju, nowy etap w funkcjonowaniu Sojuszu, jego reanimację. To coś, na co czekaliśmy i co podnosi nasze bezpieczeństwo – podkreślał prezes PiS.

Dopytywany o opinię na temat największy sukces tego szczytu, Kaczyński stwierdził, że jest nim "obecność wojsk Sojuszu na naszych terenach".

Prezes PiS był również dopytywany o słowa Baracka Obamy na temat polskiego Trybunału Konstytucyjnego i demokracji.

Jesteśmy krajem demokratycznym, podzielam zdanie, że ważne są instytucje i trzeba naprawić TK i my tej naprawy dokonujemy. (...) Polska jest demokratycznym krajem, ta demokracja miała różne dzieje, w czasach rządów PO, ale też w czasach Wałęsy miała różne przygody, ale się obroniła i w dalszym ciągu jest przykładem dla Świata – stwierdził. 

Źródło: livestream.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze