Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński do uczestników Zjazdu Klubów GP: Będziemy atakowani z różnych stron

ASy 17:28 14 listopada 2020
Prezes PiS skierował specjalny listPAP/Radek Pietruszka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" napisał dziś: "Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości".
W sobotę wicepremier skierował  list do uczestników VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Przypomniał w nim, że spotkania z klubami "podczas których czuł się jak u siebie w domu", zaczynały się zwykle od podziękowań za "ofiarną pracę dla sprawy, za patriotyczną i obywatelską służbę ojczyźnie, narodowi, polskości, słowem – temu wszystkiemu, co nas jako ludzi i Polaków duchowo konstytuuje".

Także i tym razem prezes PiS wyraził "z głębi serca płynącą wdzięczność" uczestnikom zjazdu za ich postawę w ostatnim czasie.

"Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem >>Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę<<. Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" - napisał Jarosław Kaczyński.

"To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu" - ocenił.

Kaczyński dziękował również uczestnikom Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" za ich "ofiarne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę w trakcie kampanii prezydenckiej".

Ocenił, że druga fala pandemii koronawirusa może odsuwać w cień wydarzenia z lata, jednak nie możemy zapominać, że to "wielkie strategiczne zwycięstwo zapewniło obozowi Zjednoczonej Prawicy możliwość realizowania programu i budowania polskiej wersji państwa dobrobytu".

"Przed nami wiele wielkich wyzwań, które, tak jak poprzednie, wymagać będą od nas mobilizacji, zaangażowania, ofiarności i samozaparcia. Będziemy bowiem jako obóz wierności wierze i Polsce atakowani z różnych stron na wiele sposobów. Atakowani tym gwałtowniej, im większe będą nasze sukcesy w budowaniu sprawiedliwej i solidarnej Polski, silnej duchem i gospodarką, suwerennej, realizującej nasze polskie interesy Rzeczypospolitej" - napisał wicepremier.

"Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia" - podkreślił na koniec prezes PiS.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze