Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczmarczyk: W Polsce nadal są osoby, którym marzy się powrót do głębokiej komuny

A.N 8:59 22 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Emilii Pobłockiej w poranku Telewizji Republika był poseł PiS Norbert Karczmarczyk.

Wczoraj prezydent Litwy Gitanas Nauseda poinformował, że nie weźmie udziału w izraelskim forum z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Odniósł się do tego Norbert Kaczmarczyk.

– Prezydenta Andrzej Duda pokazuje, że ma swoje zdanie. To prawdziwy prezydent, który nie boi się podjąć odważnych decyzji. Często to się nie podoba, ale nie chodzi o to żeby się przypodobać, nie możemy budować narracji europejskiego pazia. Podczas II wojny światowej straciliśmy bardzo wiele. Nadal musimy gonić świat i Europę, byliśmy pod moskiewskim butem. Pan prezydent Andrzej Duda kategorycznie pokazuje jakie jest miejsce Polski na mapie Europy i świata. Pokazuje, jak powinna być budowana narracja. Cieszę się, że są inni prezydenci, którzy pokazują prawdę historyczną przyłączając się do obozu zjednoczonej prawicy. – zaznaczył polityk.

Poseł przewiduje także, że podczas forum w Jerozolimie dojdzie do kolejnych prowokacji se strony Władimira Putina.

– Uważam, że będzie wbita szpilka w stronę polskiego rządu i wszystkich polskich obywateli. To co jutro powie Rosja będzie się odbijać szerokim echem na świecie. To bardzo niebezpieczne dla nas. Musimy się temu przeciwstawiać. – stwierdził.

Jak podkreślił ważne jest, aby w kwestiach międzynarodowych i historycznych polska scena polityczna mówiła jednym głosem.

– Nie może być tak, że któraś z innych partii będzie się spierać z narracją rządu i prezydenta. Możemy się spierać tutaj, ale na forum musimy być zgodni. – zauważył.

– Wszelkie ataki na Polskę opozycja traktuje jako słabość rządu. Tak się nie da budować narracji na przyszłość. To problem państwa postkolonialnego. Są osoby, którym marzy się powrót do głębokiej komuny. Wiele mediów w Polsce służy obcej narracji. – dodał.

Gość Telewizji Republika odniósł się także do wywiadu jakiego udzielił sędzia Igor Tuleya w katarskich mediach. Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości skarżył się tam na łamanie praworządności w Polsce.

– To działalność polityczna sędziego. Ustawa ma zakazać tego typu praktyk. Sędzia nie może sympatyzować z partiami i brać udział w wiecach politycznych. – powiedział Kaczmarczyk.

– To głęboki krzyk komuny. Nie może być miejsc na taką narrację. Sędziowie powinni zajmować się swoją pracą. – dodał.

Zapewnił również, że nowelizacja ustaw sądowych wejdzie w życie.

– Reformę przeprowadzimy, ustawa wraca do Sejmu. Jako obóz Zjednoczonej Prawicy podopisujemy się pod słowami prezydenta, że nie można mówić o sprawach Polski w obcych językach. Nie chcemy na to pozwolić, bo to się zawsze w Polsce źle kończyło. Znamienne są słowa Małgorzaty Kidawy Błońskiej, że prezes Jarosław Kaczyński nie dba o to, co jest w ważne w UE, tylko dba o to co polskie. Chciała uderzyć w szefa PiS, a to pokazuje jak on myśli o Polsce. – podkreślił.

Skomentował także wyniki sondaży przed wyborami prezydenckimi. Poseł wskazał, że prezydent Andrzej Duda, choć ma największe szanse, nie może osiąść na laurach podczas kampanii.

– Musimy cały czas przekonywać, organizować spotkania. – zwrócił uwagę polityk.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze