Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

K. Sobolewski: rekonstrukcja rządu i jesienna ofensywa programowa będą konsekwencją nowej umowy koalicyjnej

D.Z. 9:40 26 sierpnia 2020
Pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof SobolewskiPAP
Konsekwencją nowej umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy będzie m.in. rekonstrukcja rządu, ale jednocześnie będzie też nowa ofensywa programowa na jesieni tego roku — powiedział dziś szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

-Jesteśmy w trakcie rozmów o nowej umowie koalicyjnej. Konsekwencją nowej umowy koalicyjnej będzie m.in. rekonstrukcja rządu, ale jednocześnie będzie też nowa ofensywa programowa.


Dodał, że przyszedł czas na wdrażanie kolejnych etapów programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów w 2015 i w 2019 roku.

-Części  tego programu nie udało się zrealizować, było za mało czasu. Przed nami trzy lata i część z tych rzeczy (...) będzie elementem po pierwsze umowy koalicyjnej, a dwa — ofensywy programowej już na jesieni tego roku — powiedział polityk pytany o dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, a także reformę mediów czy dotyczącą pracy nauczycieli.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że negocjacje i rozmowy ws. rekonstrukcji rządu "przebiegają bardzo dobrze" i że będzie miała ona miejsce "we wrześniu lub na początku października".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze