Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

K. Lipiec: Bardzo mocno wsłuchujemy się w głos w rolników

D.Z. 17:26 7 października 2020
Fermy drobiu.wikimedia
Gośćmi Michała Trześniewskiego byli dziś Krzysztof Lipiec z PiS i Jarosław Rzepa z KO PSL-Kukiz'15. Tematem rozmowy były m.in. protesty rolników i ustawa "5 dla zwierząt".

Jarosław Rzepa:

- Mam nadzieje, że rząd zmiarkuje się, jeśli chodzi o to, co zaproponował w ustawie o ochronie zwierząt, bo te propozycje nakładają embargo na polskie rolnictwo — głównie branżę drobiarską i wołowinę. Skoro rząd, zamiast zajmować się gospodarką, zajmuje się ideologią — to mamy takie protesty jak dzisiaj. [...] Wielkim nieszczęściem tej ustawy jest to, że wrzucono do jednego worku zbyt wiele tematów — z jednej strony zwierzęta w cyrkach, z drugiej — ubój rytualny.

Krzysztof Lipiec:

- Dzisiaj rolnicy są pod wpływem wielu polityków, którzy niekoniecznie przekazują prawdę, to nie jest tak, że ta ustawa jest wymierzona wprost w rolników. W tym wszystkim chodzi o podejście do wartości. I chodzi o fundamentalne wartości, jakimi jest ochrona życia. [...] My bardzo mocno wsłuchujemy się w głos w rolników.

- Nie po raz pierwszy w Polsce będzie zakaz uboju rytualnego. Wtedy, kiedy ten zakaz obowiązywał, to wzrósł w Polsce eksport i to fakty niezaprzeczalne i nie ma podstaw, żeby tym razem było inaczej. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze