Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już wiemy na co Polacy przeznaczą swój zwrot podatkowy!

kos 9:20 27 marca 2018
flickr.com/Camilo Rueda López/CC BY-ND 2.0
Blisko 3/4 Polaków nie ma problemów z rozliczeniem podatku za 2017 rok, a co drugi ankietowany złożył już roczną deklarację PIT i czeka na swoją nadpłatę. Pieniądze wydamy na krótki wypoczynek lub będzie to dodatkowy zastrzyk gotówki na codzienne wydatki - wynika z badania zleconego przez firmę e-file, producenta programu E-Pity.

Do połowy marca 51,4% Polaków złożyło roczne deklaracje w swoim Urzędzie Skarbowym, a 39% zrobi to w najbliższym czasie - wynika z badania SW Research, zlecanego przez firmę e-file. Coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie drogą elektroniczną i jak sami podkreślają jest to dla nich prosty i zrozumiały mechanizm. Aż 73% badanych podkreśliło, że złożenie zeznawania podatkowego nie stanowi dla nich trudności.

Dla częściej niż co trzeciego badanego istotne jest złożenie deklaracji podatkowej najwcześniej jak to możliwe. W tej grupie dwóch na trzech badanych jako główne korzyści z tego działania podaje szybsze uzyskanie zwrotu podatku, a ponad 40% osób chce mieć ten obowiązek już z głowy.

Jak przyznają Polacy, już na początku roku planują na co przeznaczą nadpłacony podatek. Co piąty respondent chciałby wydać pieniądze na odpoczynek, wyjazd z rodziną czy krótki urlop. Z drugiej strony, niewiele mniejszy odsetek (19%) wskazuje, że te pieniądze posłużą mu na codzienne wydatki. 14% ankietowanych chciałoby je zaoszczędzić, a co dziesiąty - zainwestować w samochód lub remont mieszkania.

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze