Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już w ten weekend w Wielkiej Brytanii odbędą się obchody Polskiego Dnia Dziedzictwa!

MAD 17:32 5 maja 2017
flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0
Już w nadchodzący weekend, 6 i 7 maja, w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Wielkiej Brytanii, od Inverness do Bournemouth odbędą się obchody Polskiego Dnia Dziedzictwa – Polish Heritage Day.

Polish Heritage Day – Polski Dzień Dziedzictwa – to projekt, którego celem jest organizacja w Wielkiej Brytanii corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja. W ramach obchodów polskie organizacje, szkoły, parafie w Wielkiej Brytanii organizować będą w kilkudziesięciu brytyjskich miastach różnego rodzaju imprezy i przedsięwzięcia. Generalnym celem akcji jest świętowanie przez polską społeczność Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Święta Narodowego 3 Maja oraz upamiętnienie dziedzictwa minionych pokoleń i wkłady Polaków w życie Wielkiej Brytanii.

Na stronach polskiej ambasady w Londynie można znaleźć listę miast biorących udział w obchodach wraz z planowanym programem imprez, wśród których nie zabraknie m.in. degustacji polskiego jedzenia, pokazu tradycyjnych polskich tańców oraz prezentacji historycznych.

Źródło: londyn.msz.gov.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze