Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

JUŻ w sobotę - 10 grudnia - film "Mgła" o katastrofie smoleńskiej. 21:30 ZAPRASZAMY do TV Republika!

sm 12:31 9 grudnia 2016
Dokument pt. „Mgła” w reż. Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej – sobota godzina 21:30 w Telewizji Republika. ZAPRASZAMY!

Telewizja Republika w ramach sobotniego pasma filmowego 10 grudnia wyemituje dokument pt. „Mgła”, zrealizowany niecały rok po katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku.

Trwający 55 min film w reżyserii Marii Dłużewskiej oraz Joanny Lichockiej jest relacją z przygotowań Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do wizyty 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dokument przybliża przebieg całej tragedii, jak również wraca do wydarzeń, które odgrywały się w Polsce aż do czasu pogrzebu tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

 

Historia zawarta w filmie Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej opowiedziana jest z perspektywy sześciu ówczesnych urzędników Kancelarii Prezydenta, wśród których znaleźli się: obecny Prezydent RP Andrzej Duda, a także Panowie: Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin oraz Marcin Wierzchowski. Dokument opisuje nastroje po katastrofie smoleńskiej, jakie panowały w kraju, zwłaszcza w Polskim Rządzie. W filmie wykorzystano autentyczne materiały video pochodzące z miejsca katastrofy tupolewa, siedziby Sejmu oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

 

MGŁA– scenariusz i realizacja – Maria Dłużewska, Joanna Lichocka, czas trwania – 55'; Rok produkcji – 2011r.; Muzyka – Michał Skarżyński, Zdjęcia: Ryszard Jaworski, Włodzimierz Resiak, Montaż – Paweł Suchta, Produkcja – Niezależne Wydawnictwo Polskie.

 

Telewizja Republika w sobotnim paśmie wieczornym proponuje dokumenty historyczne, filmy poruszające problematykę Kościoła, Cywilizacji, Sporów Światopoglądowych oraz filmy fabularne. FILM BĘDZIE DOSTĘPNY TAK DLA WIDZÓW PRZED TELEWIZORAMI, JAK I W INTERNECIE.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze