Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już ponad 800 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie

BK 13:29 16 marca 2020
W Iranie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 853. Informacje podają miejscowe władze. Iran jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie.

Według przedstawicieli irańskiego ministerstwa zdrowia, w całym kraju zakażonych koronawirusem jest już niemal 15 tysięcy osób. Liczba ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby wzrosła o 124 osoby i obecnie wynosi 853 osoby, które zmarły w wyniku powikłań z powodu choroby.

Iran jest jednym z państw, do którego koronawirus dotarł najwcześniej, przywieziony przez jednego z robotników z Chin. W całym kraju pozamykane są szkoły, uniwersytety, biura i meczety. Odwołano piątkowe, muzułmańskie modły, a prezydent Iranu miał według państwowej telewizji apelować do mieszkańców, by bez potrzeby nie wychodzili z domów.

Wśród zakażonych koronawirusem i poddanych kwarantannie jest wielu miejscowych polityków, w tym pierwszy wiceprezydent, wiceprezydent do spraw kobiet, wiceminister zdrowia, a także przedstawiciele Gwardii Rewolucyjnej oraz wybrani niedawno deputowani. Politycy są także wśród zmarłych w wyniku powikłań.

Koronawirus jest obecny niemal we wszystkich krajach Bliskiego Wschodu. Zakaz wychodzenia z domów wprowadził m.in. Izrael. Miejscowe władze apelują do pozostałych tam turystów, by jak najwcześniej wróciły do domów. Całkowicie zamknięty dla obcokrajowców jest także Zachodni Brzeg na terenach palestyńskich.

Na całym świecie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło ponad 6,5 tysiąca osób. Odnotowano w sumie niemal 170 tysięcy zakażonych.

Źródło: IAR, media, PR24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze