Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już od marca częściowy zakaz handlu w niedziele

am 9:43 11 stycznia 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
2018 rok przyniesie dwie niedziele handlowe - pierwszą i ostatnią - w każdym miesiącu. Całkowity zakaz, o który walczyła m.in. NSZZ "Solidarność", w pełni wejdzie w życie za dwa lata.

W listopadzie ubiegłego roku, przepisy dot. ograniczenia handlu w niedzielę ustalił Sejm. Teraz zajmuje się nimi Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Jarosław Lange, przewodniczący zarządu regionu wielkopolskiego NSZZ "Solidarność", twierdzi że w ustawie widnieją przepisy, które powinny zostać zmienione.

– Problem dotyczy kwestii tych wszystkich miejsc handlu wielkopowierzchniowych przy wszystkich dworcach PKP i PKS. Podam przykład Poznania, gdzie przy dworcu PKP jest ogromna galeria, która – jak rozumiem – zgodnie z ustawą, będzie jedyną otwartą galerią w niedzielę, bo takie wyłączenie zostało poczynione. Myślę, że to jest kwestia do naprawy - mówił Lange.

Senat przychylił się do wątpliwości zgłaszając poprawkę, która daje możliwość handlu innym towarem niż paliwem na stacjach, o obszarze do 80 metrów kwadratowych.

Senat doprecyzował też kwestie sprzedaży w piekarniach, cukierniach, lodziarniach oraz kwiaciarniach. - handel będzie tam dozwolony.

W 2018 roku z handlu wyłączonych zostanie 27 niedziel. W przyszłym roku zakupy możliwe będą wyłącznie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W 2020 roku wejdzie w życie "pełna" ustawa, dając możliwość handlu jedynie w siedem niedziel rocznie.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze