Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już dzisiejszej nocy ceremonia wręczenia Złotych Globów

AS 17:11 6 stycznia 2019
flickr
Dzisiejszej nocy w Los Angeles zostaną wręczone Złote Globy. Nagrody te przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood. Tegoroczna ceremonia odbędzie się po raz 76. Nominacje przyznano w 25. kategoriach.

O Złoty Glob w kategorii film dramatyczny rywalizują między innymi tytuły: "Narodziny gwiazdy" z udziałem Bradley'a Coopera i Lady Gagi a także "Bohemian Rhapsody", czyli opowieść o życiu i twórczości Freddiego Mercury, lidra grupy Queen, którego zagrał Rami Malek. Odtwórcy głównych ról w tych produkcjach otrzymali nominacje dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych.

"Narodziny gwiazdy" i "Bohemian Rhapsody" to według jedynej polskiej członkini amerykańskiego stowarzyszenia Jolanty Czaderskiej-Hayek faworyci konkursu. W kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" jako faworyt wymieniany jest natomiast meksykański film "Roma" w reżyserii Alfonsa Cuarona. Jego akcja rozgrywa się w Meksyku. Bohaterami filmu są służąca i rodzina z klasy średniej, a tłem - stosunki społeczne w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Obraz Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna” nie otrzymał nominacji do tegorocznych Złotych Globów. Film polskiego reżysera jest natomiast na tak zwanej krótkiej liście produkcji do nominacji oscarowych w kategorii film nieanglojęzyczny. Nominacje do Oscara poznamy 22 stycznia; gala odbędzie się 24 lutego. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze