Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już dzisiaj poznamy termin otwarcia fryzjerów i restauracji

kb 9:29 13 maja 2020
W środę na konferencji prasowej zostaną podane szczegóły dotyczące odmrażania kolejnych branż, w tym salonów fryzjerskich – poinformował w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller. Poprzedni, II etap odmrażania gospodarki obowiązuje od 4 maja, gdy otwarto m.in. galerie handlowe i hotele.

Rzecznik rządu pytany, kiedy zostaną uruchomione zakłady fryzjerskie, powiedział, że termin ten zostanie ogłoszony w środę na konferencji prasowej.

– Kolejny etap odmrażania wraz ze szczegółami, rygorem sanitarnym, który będzie obowiązywał, termin uruchomienia salonów fryzjerskich dzisiaj będzie podany i wszystko będzie jasne. Można przygotowywać się już do uruchomienia tego obszaru – odpowiedział gość TVP Info.

Przyznał też, że wśród innych branż, które mają zostać częściowo uruchomione przy zachowaniu rygorów epidemicznych, będzie sektor gastronomiczny.

– Dzisiaj pomiędzy godz. 12 a 14 powinna się odbyć konferencja pana premiera, gdzie wszystkie szczegóły będą podane – poinformował Müller. Zapowiedział, że na konferencji będą też podane informacje w odpowiedzi na wnioski, które wpływały do Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną zdjęte, jednak nie od razu, a etapami. Według zapowiedzi szefa rządu, przebieg rozluźniania restrykcji w całym kraju będzie podzielony na cztery stadia. I etap wprowadzono 20 kwietnia.

 

Od tego czasu zakupy w sklepie robi w jednym czasie więcej osób, w nabożeństwach w kościołach może uczestniczyć więcej wiernych, do lasu i parku można swobodnie wchodzić w celach rekreacyjnych (w lasach bez obowiązku zasłaniania ust i nosa), a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

II etap obowiązuje od 4 maja. Otwarte zostały wtedy galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane, hotele i miejsca noclegowe. Wznowiono też działalność instytucji kultury. W centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych obowiązuje jednak limit osób. Zamknięte pozostały strefy gastronomiczne i siłownie mieszczące się w galeriach handlowych. Od 4 maja można też korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Zamknięte pozostały salony masażu. Z kolei od 6 maja otwarte mogą być żłobki i przedszkola.

W III etapie planowano kierunkowo, że zmiany miałyby dotyczyć otwarcia zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a w gastronomii „umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami”. Natomiast zmiany w życiu społecznym miałyby dotyczyć organizowania wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności) i organizacji opieki w klasach szkolnych 1-3 (z ustaloną maksymalną liczbą dzieci w sali).

Źródło: PAP, TvpInfo

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze