Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już dziś spotkanie Morawieckiego z Merkel. Premier poruszy trudne tematy

AS 8:36 16 lutego 2018
flickr
Mateusz Morawiecki spotka się w południe z kanclerz Angelą Merkel. Do spotkania ma dojść w Berlinie. Tematami rozmów między politykami mają być przede wszystkim: współpraca polityczna i gospodarcza, przyszłość Unii Europejskiej, przyszły budżet unijny oraz polityka migracyjna. Według służby prasowej premiera RP, Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy nie będzie unikał trudnych tematów.

Na temat spotkania wypowiedziała się rzeczniczka rządu Joannna Kopcińska - Premier Morawiecki będzie rozmawiał z nią o bieżącej współpracy Polski i Niemiec, zapewne pojawi się temat przyszłości Unii Europejskiej, polityki migracyjnej oraz unijnego budżetu. (...) Niewątpliwie pojawi się też temat współpracy gospodarczej, która jest ważnym i dobrym elementem łączącym Warszawę i Berlin. Wymiana handlowa między naszymi krajami jest imponująca na kwotę ok. 100 mld euro.

Dodała, że podczas spotkania premier nie będzie unikał trudnych tematów - Myślę tu o projekcie Nord Stream 2, tym bardziej, że ten projekt dotyczy nie tylko bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale bezpieczeństwa energetycznego Europy

Joanna Kopcińska została zapytana o to, czy szef polskiego rządu w rozmowie z Angelą Merkel poruszy temat reparacji wojennych odpowiedziała - Jeżeli premier będzie o to zapytany, to na pewno nie będzie unikał tego tematu. (...) Premier rządu polskiego powiedział, że sprawa odszkodowania dla Polski po II wojny światowej nie została rozwiązana, zakończona. (...) Do tego tematu trzeba wrócić.

Rzeczniczka rządu została zapytana również o to, czy podczas spotkania zostanie poruszony temat nowelizacji o IPN stwierdziła: - Jeżeli ten temat będzie wywołany, to z pewnością. (...) Szef rządu ma nie tylko prawo, ale przede wszystkim obowiązek bronić dobrego imienia Polski, budować wizerunek jak najlepszy Polski w świecie. (...) Jednego jesteśmy pewni - w żaden sposób te zapisy nie ograniczają wolności słowa, czy możliwości przeprowadzenia badań naukowych czy działalności artystycznej.

Źródło: niezalezna rmf 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze