Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już dziś poznamy nowego szefa Platformy Obywatelskiej?

JJ 9:13 25 stycznia 2020
Zdj. Platforma Obywatelska RP, Flickr, lic. CC BY-SA 2.0
Platforma Obywatelska wybiera dziś swojego nowego lidera- informują media. O funkcję przewodniczącego PO ubiega się czterech kandydatów: szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz i senator Bogdan Zdrojewski.

Już dziś wieczorem możemy poznać wstępne wyniki. Jak donoszą media, zwolennicy Budki liczą na jego wygraną już w pierwszej turze. Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha, którzy niedawno zrezygnowali z kandydowania, poparli Borysa Budkę.

 Z kolei Tomasz Siemoniak cieszy się poparciem ustępującego przewodniczącego, Grzegorza Schetyny. Jak przekonywał w swoich wypowiedziach, Siemoniak ma więcej doświadczenia w polityce, a poza tym będzie bardziej skłonny, aby rozszerzać formułę Koalicji Obywatelskiej. Schetyna zastrzegł jednocześnie, że każdy wybór nowego lidera będzie przez niego wspierany.

Senator Bogdan Zdrojewski i były szef MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz mogą liczyć na mniej głosów. Takiego zdania, jak informują media, są członkowie PO. Przy tym Zdrojewski liczy, że znajdzie się w drugiej turze z Budką.

Głosowanie będzie przeprowadzane w 190 powiatowych komisjach wyborczych w godzinach 10-18. Nieoficjalne wyniki mają być znane już dziś około godziny 21. Zostaną podane m.in. na stronie internetowej PO.

Oficjalne rezultaty dzisiejszego głosowania zostaną ogłoszone prawdopodobnie we wtorek. Jeżeli żaden z kandydatów nie otrzyma 50 procent głosów, 8 lutego dojdzie do dogrywki dwóch kandydatów z najlepszymi wynikami.

 

 

Źródło: TVP, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze