Juventus Turyn zdobył Puchar Włoch

facebook.com/juventus

Piłkarze Starej Damy pokonali Lazio Rzym 2:1 w finale Pucharu Włoch. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 1:1, a w dogrywce lepsi okazali się właśnie piłkarze z Turynu.

Lazio wyszło na prowadzenie już w 4. minucie meczu za sprawą Stefana Radu, który umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu Danilo Cataldiego. Po siedmiu minutach był już remis, a strzelcem wyrównującej bramki okazał się Giorgio Chiellini. W dogrywce lepsi okazali się podopieczni Massimilano Allegriego, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Alessando Matri.

Obecny sezon jest wręcz wymarzony dla kibiców Starej Damy. Po wygraniu Serie A i zdobyciu Pucharu Włoch, piłkarzom Juventusu brakuje już tylko zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Finałowe starcie z Barceloną odbędzie się 6 czerwca w Berlinie.