Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jutro ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Ministrów. "Sieć Badawcza" jednym z tematów

ds 21:46 27 grudnia 2017
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W czwartek odbędzie się ostatnie w tym roku posiedzenie rządu. Ministrowie będą rozpatrywać projekty ustaw dot. m.in. elektromobilności i paliw alternatywnych oraz powstania instytucji, w skład której ma wejść kilkadziesiąt połączonych ze sobą instytutów badawczych.

Ministrowie zajmą się przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projektem nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy.

Celem noweli jest usprawnienie zasad udzielania finansowego wsparcia oraz zmiany prawne w zakresie zasad gospodarowania publicznymi lokalami mieszkalnymi, przeznaczonymi dla osób najuboższych. To także określenie zasad udzielania bezzwrotnych dotacji z przeznaczeniem na udział gmin i związków międzygminnych w działaniach dotyczących m.in. społecznego budownictwa czynszowego.

Ministrowie będą także zajmować się projektem dot. powstania Sieci Badawczej: Łukasiewicz, która miałaby zacząć funkcjonować od kwietnia przyszłego roku.

Źródło: KPRM

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze