Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jubileusz TK jednak się odbędzie? Prezydent Gdańska zaprasza sędziów do siebie

ma 17:49 29 kwietnia 2016
FLICKR/KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW/CC BY-NC-ND 2.0
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił sędziów Trybunału Konstytucyjnego do Gdańska, by tam zorganizowali jubileusz z okazji 30. rocznicy powołania TK. Wcześniej Trybunał odwołał kosztowną imprezę.

Adamowicz wystosował w tej sprawie list do prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego. „My, gdańszczanie czujemy się szczególnie zobowiązani do tego, by stać na straży demokratycznego dziedzictwa Solidarności. Dlatego też proszę, by Pan Prezes zechciał rozważyć zorganizowanie konferencji jubileuszowej Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku, w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności” – pisał Adamowicz do Rzeplińskiego.

Prezydent miasta wyraził również wsparcie i współuczestnictwo w „koniecznych wydatkach”, by zorganizować przyjazd sędziów do Gdańska. „Proszę ten list traktować jako oficjalne zaproszenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego i jego treści. Chętnie zostaniemy partnerem tej konferencji i chętnie będziemy współuczestniczyć w koniecznych wydatkach” – przekonywał.

Na razie nie ma decyzji TK w tej sprawie. Anna Wołoszczak z zespołu prasy i informacji Trybunału Konstytucyjnego poinformowała, że „pan prezes musi to przekonsultować” z innymi sędziami.

Przypomnijmy, że w marcu Trybunał Konstytucyjny wydał oświadczenie, w którym poinformował o odwołaniu uroczystych obchodów z okazji 30-lecia funkcjonowania Trybunału. Koszty związane z organizacją jubileuszu były wyceniane na 750 tys. złotych. Wcześniej TK wnioskował o podwyższenie budżetu na 2016 roku o 4 mln złotych, jednak Sejm odrzucił prośbę. CZYTAJ WIĘCEJ...

Źródło: gdansk.pl, Dziennik Bałtycki, wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze