Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Józef Orzeł: Może być problem z energią (...) To zaniedbania, a może nawet celowa działalność poprzedniego rządu

PR 13:47 12 listopada 2017
Telewizja Republika
Dziś Tomasz Sakiewicz w programie "Polityczna kawa" gościł Józefa Orła- szefa Klubu Ronina, Ryszarda Czarneckiego- PiS oraz Adama Andruszkiewicza- koło Wolni i Solidarni. W studiu, rozmawiali m.in. o dekonstrukcji Kukiz’15, rekonstrukcji rządu oraz nominacjach generalskich.

Pierwszym tematem była obecna sytuacja w Kukiz’15, z którego odeszło wielu polityków. Do tematu odniósł się Adam Andruszkiewicz, który sam przeszedł z ruchu Kukiza do koła Wolni i Solidarni. Dlaczego to zrobił?

-To długa sytuacja. Ale jeżeli jestem na spotkaniu Klubu Gazety Polskiej i słyszę dobre słowa, a w klubie słyszę że robię źle, uznałem że to nie jest moje miejsce. Moim zdaniem, posłowie powinni sobie przypomnieć co obiecywali podczas kampanii. Wyborcy mają największy zawód. Wyborcy mnie znają, że działałem mocno przeciwko platformie- powiedział Adam Andruszkiewicz.

 

MIAŁA BYĆ REKONSTRUKCJA RZĄDU, A JEST REKONSTRUKCJA KUKIZ’15. CZY PIS MA MAGNES KTÓRY WYNIKA Z SONDAŻY? CZY ODEJŚCIA POSŁÓW SĄ WYNIKIEM BŁĘDÓW DZIAŁANIA KLUBU?

- Ja bym przestrzegał samego Pawła Kukiza, przed sytuacją w której był Andrzej Lepper, obaj weszli do sejmu pod sztandarem walki z establishmentem. Po tarciach w PSL i w SAMOOBRONIE, przyrost głosów PiS był duży a Platformy jeszcze większy. Poseł Andruszkiewicz i inni którzy odeszli, oni paradoksalnie są wierni wyborcom właśnie. Oni nie chcieli, żeby ludzie którzy na nich głosowali, nie mieli żali. Oni (Kukiz’15) teraz nie wypełniają swoich obietnic- stwierdził Czarnecki.

- Pis zmienił życie polaków. Z Kukiza ludzie wychodzą, bo zostanie tam jest bez sensu. Jest tak, że można iść z hasłami przeciwko elicie, ale to się idzie, a potem trzeba w sejmie pracować żeby było lepiej. Konieczne jest realizowanie programu- powiedział Józef Orzeł.

- Nie ukrywam, że celem będzie współpraca, ze zjednoczoną prawicą, nie widzę innej możliwości. Będę namawiał do tego, w tę stronę trzeba iść. Jak będąc w Kukiz’15, zaproponowałem dla Warszawy kandydata z prawicy to dostałem za to cięgi. Jestem za tym, żeby rozszerzać obóz prawicy. Są młode osoby, które mają swoje poglądy. One mogę je zachować dzięki zjednoczonej prawicy. To jest dobre- stwierdził Adam Andruszkiewicz.

 kawa_670_01

REKONSTRUKCJA RZĄDU- NA TYM TEMACIE PIS MOŻE WIELE WYGRAĆ, DZIĘKI TEMU INNE TEMATY I PROBLEMY ZNIKAJĄ.

- Nie zgadzam się żę to socjotechnika. Uważam że ludzie oczekują zmian, uważam że mamy dobrych ministrów. To czy dobrze radzą sobie z komunikowaniem się z wyborcami to inna sprawa. Prezes Kaczyński na kongresie zapowiedział tę rekonstrukcję, nie spierajmy się co do tego kiedy to dokładnie będzie, ale na pewno naturalnie zmiany będą miały miejsce. Jak sądzę może nastąpić sytuacja, w której po 2 latach ocenimy że być może warto dokonać zmian w rządzie w sensie np. zwiększenia kompetencji niektórych ministerstw. Uważam ze takie zmiany mogą usprawnić funkcjonowanie rady ministrów- stwierdził Ryszard Czarnecki.

- Słyszałem o tym, o propozycji że można likwidować resorty i łączyć je. Mogą to być oszczędności. Ja mam zastrzeżenia co do resortów infrastruktury i dyplomacji. Waszczykowski- ja rozumiem, żee trzeba mówić Ukrainie, że banderyzm nie jest ok, ale teraz mnie dziwi nad aktywność jego, jak by chciał uciec przed gilotyną- stwierdził Andruszkiewicz.

- Mamy do czynienia z 2 punktami widzenia. Jest tak że jest świetny rząd, dobre sondaże, po co to zmieniać. Ale drugi punkt widzenia- możemy to wyczytać nawet w Gazecie Polskiej Codziennie, bardzo krytyczna sytuacja w infrastrukturze- drogach i kolei , możemy stracić dotacje od UE, to nie tylko PiSu problem, Platforma miała go wcześniej. Trzeba się z tym uporać. Mamy też problemy energetyczne, może być problem z energią- takie są prognozy. Mamy problem ze strategią energetyczną. To zaniedbania, a może nawet celowa działalność poprzedniego rządu. Ministerstwo zdrowia- brak poprawy od wielu lat. To się ciągle pogłębia. Zmiana jest potrzebna. Ministerstwo zdrowia to osobne księstwo, ale jest to element polityki społecznej- jako inwestycja w kapitał ludzki- wtedy polityka społeczna, edukacja i zdrowie, można rozpatrywać jako wspólne elementy. Wg. mnie energetyka i infrastruktura to zagrożone elementy- stwierdził Józef Orzeł.

 

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NIE MIANUJE GENERAŁÓW. WSZYSTKO POD HASŁEM- NIE DOGADUJĘ SIĘ Z MINISTREM OBRONY.

- Z jednej strony to konsekwencja nieudanej konstytucji, podziału obowiązków między Ministrem Obrony Narodowej a Prezydentem. Prawo jest niewyraźne. Macierewicz spełnił obowiązek- przedstawił propozycje- nowe kierownictwo armii- odnowienie ich. Prezydent nie stanął na wysokości zadania- nie w sferze kompetencji które ma, ale w kwestii wypełnienia obowiązku. Nie ma innego organu prawnego który morze być arbitrem- stwierdził Orzeł.

- Zgadzam się, że trzeba zmienić konstytucje, jest stara i nie nadąża za współczesnością. Konstytucja nie rozsądza rozpychania się prezydentów w życiu publicznym. To ustawy poszerzyły kompetencje Kwaśniewskiego i Komorowskiego. I w te buty wszedł prezydent Andrzej Duda- w wymiarze formalno-prawnym. Trzeba by to ściągnąć trochę, mamy ustrój taki, że gro kompetencji ma premier- chociaż jeszcze za mało. Ja jestem zwolennikiem ustroju kanclerskiego. Ale pełna zgoda, Armia Polska zasługuje na nowych młodszych generałów. Źle, że nominacji nie ma. Ja tego nie rozumiem jako Polak, muszę powiedzieć że chciał bym żeby to się zmieniło- powiedział Ryszard Czarnecki

- Jesteśmy w czasach coraz bardziej niestabilnych i niebezpiecznych. Nie wyobrażam sobie żeby Trump pozwolił Korei działać. Jak tam się zacznie coś dziać, nie wiemy co zrobi Putin, może być efekt domina- powiedział Andruszkiewicz.

 

SĄD NIEMIECKI ZAKAZAŁ UŻYWANIA OKREŚLENIA „POLSKIE OBOZY ZAGŁADY” COŚ SIĘ ZMIENIŁO ŻE TYM RAZEM ORZECZENIE BYŁO INNE, CZY TRAFIŁ SIĘ PO PROSTU PRZYZWOITY SĄD.

-Tam naprawdę chyba sądy są elementem władzy państwowej. Ta decyzja Sądu niemieckiego mogła być sugestią polityków- odpuśćmy. Co nie oznacza, że to punkt przełamania, że nie będzie kontynuacji niemieckiej polityki zagranicznej, która z Niemców chce zrobić ofiary z a Polaków współsprawców. To się dzieje na wielu płaszczyznach. My w Polsce staramy się żeby obozy koncentracyjne nie znikły, a w Niemczech jest zakaz prac- bo to zabytek, którego nie można ruszać. Obozy niszczeją z tego powodu. To ma doprowadzić do tego, że obozów nie będzie. Tylko tablice pozostaną- stwierdził Ryszard Czarnecki.

 

 




Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze