Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jourova krytykuje UE: zbyt często nie potrafiliśmy przedstawić naszej wersji Europy

A.N. 19:42 4 czerwca 2020
Wikimedia
Unia Europejska musi lepiej komunikować się w przyszłości w sytuacji kryzysu, w przeciwnym razie inne kraje, takie jak Chiny, wypełnią tę przestrzeń - ostrzegła w czwartek wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova.
„Zbyt często nie potrafiliśmy przedstawić naszej wersji Europy i wsparcia Unii Europejskiej (podczas kryzysu pandemii koronawirusa - PAP)” - powiedziała Jourova podczas webinarium zorganizowanego przez jej grupę polityczną Odnowić Europę,. "Najwyższy czas, abyśmy podjęli takie działanie i nie pozwolili innym, na przykład Chinom, wypełnić tej przestrzeni" - podkreśliła. Jej słowa cytuje portal Politico.

Przypomina też, że w szczytowym momencie pandemii Chiny rozpoczęły kampanię wizerunkową, by pokazać, że pomagają krajom UE, takim jak Włochy, dostarczając maseczki i sprzęt, podczas gdy ich europejscy sąsiedzi nie mogli lub nie chcieli tego zrobić.

Komisja Europejska przedstawi w przyszłym tygodniu komunikat w sprawie dezinformacji w kontekście pandemii Covid-19, który - jak mówiła Jourova - ma być odpowiedzią na ten problem. Komisja ma zaproponować też nowe sposoby walki z dezinformacją.

Wiceszefowa KE zaznaczyła, że UE jest wdzięczna za wsparcie i kupiła dużo niezbędnego sprzętu z Chin, ale - jak podkreślała - należy też powiedzieć prawdę o tym, kto i jak pomagał, a także to, że wśród państw członkowskich panowała solidarność.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze