Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Johnson nie przebiera w słowach: brexit 31 października z umową, lub bez

am 16:56 25 sierpnia 2019
Photo: Annika Haas, EU2017EE Estonian Presidency, Boris Johnson (CC BY 2.0)
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, że jego kraj 31 października opuści Unię Europejską bez względu na okoliczności - przekazał brytyjski urzędnik. Politycy spotkali się podczas szczytu G7 we Francji.

We francuskim Biarritz trwa szczyt G7 - siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata. W szczycie, prócz przywódców 7 państw, udział biorą również przedstawiciele Unii Europejskiej, m.in. Donald Tusk.

Podczas szczytu G7 doszło do spotkania brytyjskiego premiera z przewodniczącym Rady Europejskiej. Boris Johnson powiedział Donaldowi Tuskowi, że brexit nastąpi "bez względu na okoliczności", woli jednak szukać porozumienia z UE i będzie skłonny usiąść i porozmawiać z unijnymi przywódcami.

Obaj politycy spotkają się ponownie na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w przyszłym miesiącu.

Rosną szanse na porozumienie między Wielką Brytanią a UE

Boris Johnson powiedział wcześniej brytyjskim mediom, że rosną szanse na porozumienie z Unią Europejską w sprawie brexitu. Premier Johnson domaga się usunięcia z umowy brexitowej tak zwanego "backstopu".

Mechanizm ten, nazywany także "irlandzkim bezpiecznikiem", pozwoliłby na uniknięcie kontroli na granicy Wielkiej Brytanii z Irlandią i pozostanie Wielkiej Brytanii w unii celnej po wyjściu z UE.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze