Joan Mir został motocyklowym mistrzem świata w klasie MotoGP !

pexels.com

Hiszpan Joan Mir z zespołu Suzuki zdobył tytuł motocyklowego mistrza świata w klasie MotoGP. Zajął siódme miejsce w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Walencji. Wystarczyło mu to do zwycięstwa w tabeli klasyfikacyjnej.

Ogromny sukces 23-letniego Hiszpana. Do tej wygrał tylko jeden wyścig MotoGP w karierze, tydzień temu Grand Prix Europy.

Na początku sezonu MotoGP z rywalizacji odparł z powodu kontuzji broniący tytułu Hiszpan Marc Marquez.

Joan Mir miał przed zawodami w Cheste 37 punktów przewagi nad Francuzem Fabio Quartararo z Yamaha oraz Alexem Rinsem z Suzuki.

Na tytuł szanse miało jeszcze trzech innych motocyklistów, w tym Morbidelli, ale wysoka siódma lokata Hiszpana rozstrzygnęła rywalizację.

mt_670.

Drugie miejsce w niedzielę w Cheste zajął Australijczyk Jack Miller z Ducati, a trzecie Pol Espargaro z KTM.

W klasie Moto2 w Walencji zwyciężył Hiszpan Jorge Martin z Kalex. Piotr Biesiekirski z NTS miał do niego 50 sekund straty i zajął ostatnie 21. miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi szósty na mecie w niedzielę Włoch Enea Bastianini z Kalex.

W Moto3 najszybszy był motocyklista z Italii Tony Arbolino z zespołu Hondy.

Źródło: Reuters