Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Joachim Loew: Polacy są kandydatem do pierwszego miejsca

jp 14:07 7 października 2014
FLICKR/CALCIOSTREAMING/CC BY 2.0
Zgrupowanie kadry przed meczem eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Polską rozpoczęli niemieccy piłkarze. Trener mistrzów świata Joachim Loew ostrzegł przed biało-czerwonymi i uznał ich za najgroźniejszego rywala w grupie D.

- Polacy są jednymi z kandydatów do pierwszego miejsca. Nie można też zlekceważyć Irlandczyków - powiedział krótko selekcjoner tuż po przyjeździe do Frankfurtu, gdzie zbiera się we wtorek niemiecka kadra.

 Cel jest jeden - trzy punkty w starciu z biało-czerwonymi w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 - Mam nadzieję, że moi zawodnicy od samego początku będą w pełni skoncentrowani i zmotywowani - zaznaczył Loew.

Pierwszy trening zaplanowany jest na 17.00, w środę piłkarze po raz pierwszy stawią się na oficjalnej konferencji prasowej. Przed wylotem do Polski podopieczni Loewa mają w planach tylko trzy zajęcia. Do Warszawy przylecą w piątek przed południem.

Faworytem sobotniego spotkania są Niemcy, którzy w lipcu zostali mistrzami świata. Jeszcze nigdy w historii nie przegrali z Polakami, a rozegrano dotychczas 18 meczów.

W kadrze Loewa znalazł się jeden debiutant - Karim Bellarabi, a po prawie rocznej przerwie powrócił Max Kruse. Po mundialu z gry w narodowych barwach zrezygnowało wielu reprezentantów. Dodatkowo w zgrupowaniu nie może wziąć udziału spora grupa kontuzjowanych, m.in. Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Benedikt Hoewedes, czy Marco Reus.

- Nie mamy teraz wszystkich piłkarzy do dyspozycji, ale i tak naszym celem jest zwycięstwo. Ci, co przyjechali na kadrę są w formie i trzeba to wykorzystać - powiedział nowy asystent selekcjonera Thomas Schneider. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze