Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest ZA gorąco! Szkoły skracają czas trwania lekcji. ZOBACZ, w których placówkach

am 17:54 5 czerwca 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Quennie- wyż ze wschodu- nie odpuszcza. Od kilku dni na termometrach widzimy blisko 30 słupków na plusie! Wysokie temperatury skłoniły kilka szkół w województwie zachodniopomorskim i lubuskim do skrócenia lekcji. Jeśli taka pogoda nadal będzie się utrzymywać, dyrektorzy przewidują kolejne działania.

Jedną ze szkół, w których lekcje trwają krócej, jest szkoła podstawowa w podszczecińskim Bezrzeczu. Ze względu na wysokie temperatury, zredukowano czas trwania zajęć do 30 minut.

"W związku z falą upałów, które mają trwać według prognoz meteorologów przez pierwszą dekadę czerwca, proszę o zaopatrzenie swoich dzieci w dodatkową wodę do picia" - napisano na stronie internetowej szkoły.

Na podobny ruch zdecydowało się też pięć szkół w Zielonej Górze. Chodzi o Zespoły Edukacyjne nr 5, 6 i 9, I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekologicznych.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem, które obejmuje kilka województw, m.in. lubuskie. Zgodnie z prognozami temperatura może się wahać od 29 do 32 st. Celsjusza. W nocy minimalna wyniesie od 16 do 18 st.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Oj... będzie grzało! Polskę opanuje piekielny upał

 

Źródło: IMGW, RCB, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze