Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest wniosek do prezydenta o ułaskawienie Miernika. "Jego jedyną winą było konsekwentne domaganie się całkowitej dekomunizacji sądownictwa i prokuratury"

ap 10:21 26 kwietnia 2016
Andrzej Duda, prezydentTwitter@prezydentpl
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych zwróciło się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o ułaskawienie Zygmunta Miernika skazanego na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy.

20 kwietnia decyzją sądu, Zygmunt Miernik został prawomocnie skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy. Sąd uznał go za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, która została przez niego ugodzona tortem w tył głowy. Działanie Miernika było aktem rozpaczy wobec bezkarności zbrodniarzy komunistycznych, takich jak Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Stanisław Kociołek.

Z prośbą o skorzystanie z przysługującego prezydenta prawa łaski zwrócili się do Andrzeja Dudy przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych. W liście do głowy państwa czytamy, że jedyną winą Miernika było "konsekwentne i uparte domaganie się całkowitej dekomunizacji sądownictwa i prokuratury, jak też, aby dotychczasowy wymiar niesprawiedliwości stał się wymiarem sprawiedliwości i praworządności w naszej Ojczyźnie".

Poniżej publikujemy pełną treść pisma:

repre_670

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze