Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest śledztwo! Kamiński: "Agent Tomek" składał nieprawdziwe zeznania

JJ 19:09 27 stycznia 2020
Zdj. zrzut ekranu z serwisu Youtube/Superwizjer TVN
Minister Koordynator Służb Specjalnych i szef MSWiA, Mariusz Kamiński zwrócił się do Prokuratora Generalnego z prośbą o przekazanie opinii publicznej materiałów zgromadzonych w śledztwie dotyczącym tzw. „willi Kwaśniewskich” w Kazimierzu Dolnym.

O sprawie poinformował portal wpolityce.pl. Kamiński odnosi się także do wersji wydarzeń przedstawianej obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka. Zdaniem szefa MSWiA, wypowiedzi Kaczmarka są nieprawdziwe, podobnie jak złożone przez niego w grudniu ubiegłego roku zeznania.

– Są one sprzeczne nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami składanymi pod groźbą odpowiedzialności karnej w prokuraturze oraz przed sądem, ale także z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń- napisał w oświadczeniu rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.

– Przypominam, że w listopadzie 2019 r. Tomaszowi Kaczmarkowi prokuratura postawiła szereg zarzutów karnych dotyczących wielomilionowych oszustw finansowych w tzw. aferze stowarzyszenia Helper- dodał rzecznik.

Jak podkreślił Żaryn, w opinii ministra Kamińskiego zachowanie „Agenta Tomka” podyktowane jest sytuacją procesową byłego funkcjonariusza, który liczył na zapewnienie mu parasola ochronnego.

– Takiego nie otrzymał i nie otrzyma nikt, kto sprzeniewierzył publiczne pieniądze- czytamy w oświadczeniu.

Nieco później Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała o wszczęciu postępowania wobec Tomasza Kaczmarka. Śledztwo dotyczy „składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań w toku postępowań przygotowawczych prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i Prokuraturze Regionalnej w Katowicach”.

„Wyłączone dowody – w tym również wielokrotne zeznania składane przez świadka Tomasza Kaczmarka – zostaną poddane wnikliwej analizie, w zestawieniu z pozostałym materiałem dowodowym. W zależności od ustaleń zostaną podjęte dalsze decyzje procesowe”-podkreślono w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej katowickiej prokuratury.

 

Źródło: wpolityce.pl, www.katowice.pr.gov.pl/

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - PROF. GIERELAK - CZY CHLOROCHINA LECZY KORONAWIRUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze