Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest raport WIOŚ ws. zrzutu ścieków do Wisły: Wprowadzono ich łącznie ok. 10 milionów metrów sześciennych

M.N. 10:56 2 lipca 2020
/ FLICKR/Gut Porter/CC BY-ND 2.0
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie dokonało przez dwa lata 191 zrzutów ścieków ponad ilość dozwoloną w pozwoleniach wodno-prawnych - poinformował Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Według WIOŚ "w latach 2017-2019 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało łącznie wszystkimi wylotami 191 zrzutów ponad ilość dozwoloną w posiadanych pozwoleniach. Wprowadzono łącznie ok. 10 mln m sześć. ścieków".

W Warszawie, zarówno po prawej, jak i lewej stronie Wisły, działa łącznie 16 przelewów. Wszystkie przelewy posiadają pozwolenia na 10 zrzutów w ciągu roku.

Rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka przekazał informację, że "w 2019 roku ogółem w Warszawie dokonano ich 121 na ogólną liczbę 160 przewidzianych w pozwoleniu wodnoprawnym".

W ocenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie "W okresie intensywnych opadów deszczu dochodzi do procesu zmieszania ścieków bytowych, przemysłowych i wód opadowych, co tworzy ścieki komunalne. W momencie napełnienia kolektora do wysokości powyżej krawędzi przelewu, dochodzi do wyprowadzenia nadmiaru ścieków komunalnych wylotem bezpośrednio do rzeki Wisły".

Sprawa zrzutu ścieków do Wisły jest przedmiotem kontroli poselskiej w MPWiK, którą w środę rozpoczęli posłowie PiS Jacek Ozdoba i Sebastian Kaleta. Zwrócili się o informacje i dokumenty dotyczące m.in. zrzutu ścieków. Na czwartek zapowiedzieli kolejną wizytę w spółce.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze